Селищенська громада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Кожного року 18 жовтня увесь світ проводить інформаційно-просвітницькі заходи з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, якими привертається увага суспільства до проблеми сучасного рабства.

Дата: 17.10.2023 13:04
Кількість переглядів: 68

Європейський день протидії торгівлі людьми

 

Міністерство соціальної політики спільно з партнерами розпочинають інформаційну кампанію «ПРИДИВИСЬ» до Європейського дня протидії торгівлі людьми, який відзначатиметься 18 жовтня.
         

Торгівля людьми — темна сторона нашого світу. Цей злочин може адаптуватися до потреб «ринку», законів, економічної та соціальної ситуації в країні. Він може набувати різних форм, від примусової праці до сексуального чи домашнього рабства.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ столітті для жодної країни світу, включаючи Україну. 

Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

З початку повномасштабного вторгнення ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми значно підвищився. Під час війни все більше людей, особливо з числа переміщених осіб, потрапляють у скрутне становище. Складний психологічний стан людей, які змушені були залишити власні домівки, пройти крізь інші важкі випробування, грає на руку злочинцям. Експлуатація може відбуватись як всередині країни, так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.

Насамперед це стосується жінок і дівчат - саме вони становлять більшу частину біженців та мають найбільші ризики потрапити в ситуації торгівлі людьми, особливо з метою сексуальної експлуатації.

Аби применшити ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, щонайменше треба знати елементарні правила поведінки та їх дотримуватися. 

* Надавайте документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробіть та збережіть копії найважливіших документів, у тому числі онлайн.

* Дізнайтеся, куди їдете, та повідомте про поїздку рідним чи друзям. Не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Вишліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся.

* Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру.

* Не віддавайте нікому мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Будьте обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями.

* Підтримуйте постійний зв’язок із рідними, друзями, колегами. Повідомляйте про будь-які зміни свого маршруту, місця проживання чи роботи. Домовтеся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ви в небезпеці.

За підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) щоденно з 08:00 до 20:00 працює Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, у тому числі щодо безпечного виїзду за кордон: 0-800-505-501 та 527 (https://www.527.org.ua).

Гарячі лінії з питань протидії торгівлі людьми:

Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 1547.

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації - 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

 Гаряча лінія безоплатної правової допомоги - 0-800-213-103.

Також діє безкоштовна гаряча лінія психологічної підтримки за номером: 

0-800-211-444. Лінія працює з 09:00 до 18:00 у будні та з 10:00 до 17:00 у вихідні.

Консультації надають кваліфіковані психологи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора