Селищенська громада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Кабмін затвердив план відновлення річки Рось

Фото без опису

Кабінет міністрів України (КМУ) затвердив план дій щодо комплексного вирішення проблем басейну річки Рось на 2024-2030 роки. Президент Зеленський доручав уряду Шмигаля взятися за вирішення проблем цієї екосистеми ще на початку 2023 року, коли підтримав петицію небайдужих громадян про порятунок річки.

Про це КВ дізналася з повідомлення Державної екологічної інспекції Столичного округу.

Згідно урядового розпорядження №648-р, планується, зокрема, таке:

  • демонтаж незаконних гідроспоруд: Це дозволить відновити природний режим річки та покращити її проточність.
  • Будівництво сучасних очисних споруд: Це значно зменшить обсяги забруднених вод, що потрапляють у річку.
  • Впровадження сучасного моніторингу: Це дозволить постійно контролювати стан річки та оперативно реагувати на будь-які зміни.
  • Створення онлайн-платформи «Рось»: Цей ресурс надасть громадськості доступ до актуальної інформації про стан річки та хід реалізації плану дій.

Держекоінспекція нагадує, що річка Рось – життєдайна артерія для Київщини та сусідніх областей. Протяжність її в межах Київської області становить 192 км, і саме тут зосереджена половина її загальної довжини. 

Читайте: На річці Рось зафіксовано маловоддя, – Укргідрометцентр

“Протягом останніх десяти років річка Рось, що живить цілий регіон (понад 500 тисяч людей), включаючи 10 міст і містечок та сотні сіл, зазнала значних змін. Її міління створює загрозу для водопостачання, сільського господарства та промисловості, оскільки чотири підприємства питного водопостачання залежать від її вод. Причини такого стану криються в інтенсивному антропогенному впливі. Роками річку перекривали численними греблями та дамбами, що порушило природний водообмін. Сьогодні на відрізку Росі в Київській області налічується понад 1639 гідротехнічних споруд (греблі, дамби, водоводи, водозабірні та регуляційні споруди). До того ж, промислові та побутові стоки отруюють її води, призводячи до загибелі річкових екосистем”, – зазначають екологи.

Як інформувала КВ, наприкінці 2022 року Президентові України Володимиру Зеленському було подано електронну петицію з проханням доручити уряду вжити невідкладних заходів, щоб урятувати потерпаючу від шаленого антропогенного тиску річку. У лютому 2023 року петиція була розглянута Зеленським і він доручив Кабміну вжити заходів.

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОТОКОЛ № 12 ЗАСІДАННЯ  КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

 

Фото без опису

 

селищенська сільська рада

 звенигородського району  ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ПРОТОКОЛ № 12

ЗАСІДАННЯ  КОМІСІЇ

З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

 

22  грудня 2021 року                                                  с.Селище

 

Головував: ПАРХОМЕНКО Анатолій

 

Протокол вела: ШАПОВАЛ Валентина

 

Присутні: члени комісії (за окремим списком).

 

                                          Порядок денний:

 

1.Про забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час святкування Новорічних та Різдвяних свят, а також зимових канікул.

 

 

    1.Про забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час святкування Новорічних та Різдвяних свят, а також зимових канікул.

 СЛУХАЛИ:в.о. начальника служби цивільного захисту Звенигородського району Сергія Ямборського,який проінформував присутніх та звернув увагу на те, що незабаром в навчальних закладах , дошкільної освіти та культури  громади розпочнуться св’яткування та зимові канікули та проінформував, що зазвичай під час Новорічних та Різдвяних св’яткувань стрімко зростає кількість надзвичайних ситуацій, що виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами на ялинках та при користуванні піротехнічними виробами.

Також,окремо потрібно звернути увагу на правила поведінки населення на водних об’єктах взимку(на льоду),особливо дітей під час зимових канікул.

 

ВИСТУПИВ: в.о. начальника служби цивільного захисту Звенигородського району Сергія Ямборського,який надав рекомендації щодо дотримання правил  пожежної та техногенної безпеки  та запобіганню травмувань під час святкування Новорічних та Різдвяних свят,зокрема:

   -ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;

  -ялинку не слід встановлювати в проходах,біля виходів,на шляхах евакуації;

  -гірлянди та інші прикраси,які підключаються до електромережі,промислового виробництва застосовуються за умов наявності паспорта або сертифіката відповідності;

  -підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з'єднань;

  -забороняється застосовувати для прикрашання ялинок свічки;

  -у разі виявлення несправності в ілюмінації вона повинна бути терміново вимкнена;

  -при виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям,що просочені протипожежними розчинами;

  -місце встановлення ялинки необхідно забезпечити засобами пожежогасіння;

  -використовувати піротехнічні засоби лише за умов сурового дотримання норм чинного законодавства та правил безпеки.

  Щодо дотримання правил поводження на водних об'єктах,то потрібно знати наступне:

  1) не можна з'їжджати на лижах із крутої гори на кригу – у разі різкого навантаження вона може провалитися;

  2)категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі;

  3)небезпечно бути біля берегів,де найчастіше виникають промоїни,тріщини й розриви льоду;

  4)на льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі,мотузку,палицю);

  5)обходьте місця вкриті товстим шаром снігу,бо під снігом лід завжди тонший;

  6)катайтесь на ковзанах тільки у перевірених  місцях де товщина льоду 15-20 см.;

  7)якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини,негайно повертайтеся на берег,не біжіть,відходьте повільно, не відриваючи ніг від льоду.

   Щоб Новорічні свята та зимові канікули не були зіпсовані через неприємні випадки,слід дотримуватися цих простих правил.

  Враховуючи вищевикладене,

  КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Інформацію доповідачів взяти до уваги.

     2.Завідувачу сектору освіти,культури,молоді,спорту та інформаційної політики Селищенської сільської ради Ляшенко Антоніні Василівні проінструктувати керівників навчальних закладах , дошкільної освіти та культури  громади щодо дотримання правил  пожежної та техногенної безпеки  та запобіганню травмувань під час святкування Новорічних та Різдвяних свят на зимових канікул.Відомість стосовно інструктажу з питань пожежної та техногенної безпеки під час святкування Новорічних та Різдвяних свят та зимових канікул додати до протоколу.

    3.Протокол засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Селищенської сільської ради оприлюднити на офіційному сайті громади та через соціальні мережі здійснити інформування населення щодо дотримання правил  пожежної та техногенної безпеки  та запобіганню травмувань під час святкування Новорічних та Різдвяних свят та зимових канікул.

4.Контроль за виконанням рішення залишаю за собою та покласти на  заступника сільського голови Селищенської сільської ради Патлая Володимира Анатолійовича і завідувача сектору освіти,культури,молоді,спорту та інформаційної політики Селищенської сільської ради Ляшенко Антоніну Василівну.

 

 

Голова комісії                               Анатолій ПАРХОМЕНКО

 

 

Протокол вів                                Валентина ШАПОВАЛ

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора