Селищенська громада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПАТРОНАТ-ЦЕ ПОСЛУГА, ЯКА ПІДТРИМУЄ ДИТИНУ ТА СІМ’Ю

Дата: 28.07.2023 14:29
Кількість переглядів: 89

Фото без опису

Шановні жителі Селищенської територіальної громади!

Запрошуємо осіб, які мають бажання прихистити  дітей, які потрапили в складні життєві обставини стати патронатними вихователями

 

ПАТРОНАТ-ЦЕ ПОСЛУГА, ЯКА ПІДТРИМУЄ ДИТИНУ ТА СІМ’Ю

 

Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація  в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками або іншими законними представниками.

 

Хто може бути патронатним вихователем

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшли курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та отримала відповідну рекомендацію, зі згоди всіх членів своєї сім’ї готова до розміщення під патронат дітей за місцем свого проживання і уклала з відповідним органом опіки та піклування договір про надання послуг патронату, та має належні житлово-побутові умови за місцем свого фактичного проживання, у тому числі наявність окремої кімнати.

Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України, а також особи, чиї діти були засуджені, перебувають/перебували у конфлікті з законом. Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.

Порядок створення патронатної сім’ї

Особи, які бажають стати патронатними вихователями, повинні пройти первинний відбір кандидатів у патронатні вихователі.

Первинний відбір здійснює Центр надання соціальних послуг разом із службою у справах дітей виконавчого комітету сільської ради відповідно до вимог Порядку створення і діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя.

 

Перелік документів, які необхідно подати до органу, який приймає рішення про утворення патронатної сім’ї

- заява про намір стати патронатним вихователем;

- копія паспорта громадянина України;

- копія трудової книжки (за наявності);

- довідка про стан здоров’я кандидата в патронатні вихователі та осіб, які проживають разом із ним, складені за затвердженою формою;

- свідоцтва про шлюб або інший документ, що підтверджує родинні стосунки або сімейні відносини кандидата у патронатні вихователі та добровільного помічника;

- довідка про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку й проживають разом із кандидатом в патронатні вихователі;

- копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

- письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата в патронатні вихователі всіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, у тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

 

Проходження навчання

      Кандидат в патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом із повнолітнім членом своєї сім’ї, який братиме участь у наданні послуг патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата в патронатні вихователі), проходить обов’язкове навчання за програмою затвердженою Міністерством соціальної політики України.

     За умови успішного проходження навчання, кандидату в патронатні вихователі та члену його сім’ї,  видається довідка про проходження навчання та рекомендації про можливість надання послуги патронату над дитиною.

     У разі отримання рекомендацій про можливість надання послуги з патронату над дитиною орган опіки та піклування протягом місяця укладає з кандидатом у патронатні вихователі договір про надання послуги з патронату над дитиною.

Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною

     Сім’ї з державного бюджету виплачуються такі види соціальних послуг:

- соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується  на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю, у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку;

- оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення),  яка здійснюється в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

    Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються й виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня вибуття її з такої родини.

Обов’язки патронатного вихователя:

- забезпечувати надання послуг із догляду, виховання й реабілітації дитини в сім’ї  патронатного вихователя, піклуватися про її моральний і фізичний стан, нести відповідальність за її життя і здоров’я;

- створювати належні умови для проживання, навчання, фізичного і духовного розвитку дитини відповідно до її віку, потреб  та індивідуальних особливостей;

- представляти в рамках своїх повноважень інтереси дитини у відповідних установах та організаціях;

- взаємодіяти із працівниками  служби у справах дітей, центру надання соціальних послуг, здійснювати заходи, передбачені індивідуальним планом соціального захисту дитини;

- співпрацювати з батьками або законними представниками дитини з метою подолання складних життєвих обставин в межах та у спосіб, визначений органом опіки та піклування.

 

За більш детальною інформацією щодо створення сім’ї патронатного вихователя просимо звертатись до служби у справах дітей Виконавчого комітету Селищенської сільської ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора