Селищенська громада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Необхідно налагодити чітку комунікацію органів місцевого самоврядування, бджолярів та представників сільськогосподарських підприємств з метою безпечного використання пестицидів та отрутохімікатів для людей та довкілля.

Дата: 18.04.2023 15:14
Кількість переглядів: 34

                        

Інформація по бджолам

 

Відповідно до «Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин» затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки та сільського господарства України 19.02.2021 року 338.

        Звертаємо вашу увагу на те що, згідно вище згаданої Інструкції:
 1. Дозволяється застосування засобів захисту рослин, які пройшли державну реєстрацію та включені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, відповідно до Закону України «Про пестициди і агрохімікати».
 2. Застосування засобів захисту рослин повинно здійснюватися згідно з переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні і до нього, які містять науково обґрунтовані регламенти застосування препаратів (норми витрат, кратності обробок, обмеження щодо способу, періоду обробок, строків останньої обробки до збирання врожаю тощо) та є обов'язковими для дотримання всіма фізичними особами та суб'єктами господарювання.
 3. Фізичні особи та суб'єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин, повинні вживати всіх заходів з метою попередження отруєння  бджіл.
 4. Фізичні особи та суб'єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин, зобов'язані завчасно повідомляти органи місцевого самоврядування про заплановане застосування засобів захисту рослин шляхом надання повідомлення про застосування засобів захисту рослин (далі завчасне повідомлення) за три доби до запланованого їх застосування.
 5. Завчасне повідомлення подається фізичною особою та суб'єктами господарювання до органів місцевого самоврядування, на адміністративній території яких (з урахуванням відстані 10 кілометрів від зовнішнього периметру території застосування засобів захисту рослин) планується застосування засобів захисту рослин. У разі, якщо територія, на якій планується застосовування засобів захисту рослин, знаходиться на адміністративній території двох чи більше органів місцевого самоврядування (з урахуванням відстані 10 кілометрів від зовнішнього периметру території застосування засобів захисту рослин), завчасне повідомлення подається до всіх таких органів місцевого самоврядування.
 6. Завчасне повідомлення повинно містити таку інформацію:
 - дата і час початку робіт із застосування засобів захисту рослин;
 - територія майбутнього застосування засобів захисту рослин (площа (га), кадастровий номер (за наявності), місце знаходження ділянки тощо);
 - назва препарату, діючі речовини та клас небезпеки запланованих до застосування засобів захисту рослин;
 - спосіб (метод) застосування засобів захисту рослин; терміни ізоляції бджолиних сімей відповідно до класу небезпеки засобів захисту рослин; - прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) для фізичних осіб або повне найменування для суб'єктів господарювання;
 - дані для зв'язку з фізичними особами та суб'єктами господарювання (номер телефону та адреса електронної пошти);
 відомості про сільськогосподарську культуру, що обробляється засобами захисту рослин.
 7. Доведення змісту завчасного повідомлення до відома власників пасік здійснюється шляхом його опублікування на офіційній інтернет-сторінці органів місцевого самоврядування або в засобах масової інформації місцевого рівня, а також шляхом його надсилання особистим повідомленням на телефон чи на електронну адресу, зазначені під час реєстрації або кочівлі пасіки.
 8. Завчасне повідомлення про використання засобів захисту рослин на одній земельній ділянці (декількох земельних ділянках в одній місцевості) подається кожного разу фізичними особами та суб'єктами господарювання до органів місцевого самоврядування в разі використання засобів захисту рослин.
 9. Усі роботи із засобами захисту рослин слід проводити у вечірні та ранкові години в період відсутності льоту бджіл при мінімальних висхідних повітряних потоках за швидкості вітру до 4 м/с.
 Як виняток, допускається проведення обробок удень у похмурі та прохолодні денні години 3 температурою навколишнього повітря нижче +10 °C.
 10. Заборонено обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
 11. На період обробки власник пасіки повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін (не більше ніж 12 годин), передбачений обмеженнями в разі застосування засобів захисту рослин.
 12. Для ізоляції бджіл у вуликах гнізда розширюють до повного комплекту рамок або ставлять магазини. На двокорпусні або багатокорпусні вулики залежно від сили сімей ставлять додаткові корпуси з половинною кількістю рамок, зверху одягають раму з металевою сіткою (розмір вічка 2,5 x 2,5 мм або 3 х 3 мм), сітку накривають тканиною і за необхідності кладуть утеплення. У день запланованого застосування засобів захисту рослин зранку, до початку льоту бджіл, льотки закривають з використанням льоткових загороджувачів із вентиляційними отворами, знімають із сітки утеплення. У жарку безвітряну погоду під кришку підкладають рейки завтовшки 1-2 см. У вулик дають воду в стільниках, годівницях або напувалках. На ніч льотки відчиняють.
 13. Під час застосування засобів захисту рослин в умовах закритого ґрунту обробку проводять увечері після закінчення льоту бджіл або бджіл ізолюють у вуликах на строк, передбачений обмеженнями щодо застосування засобів захисту рослин.
 14. У разі перевезення бджолиних сімей з місця фактичного розташування пасіки, зазначеного під час її реєстрації, власник пасіки або уповноважена ним особа зобов'язаний за два календарних дні повідомити органи місцевого самоврядування, на території яких він планує розмістити пасіку, про дату ввезення та вивезення пасік, надати свої контактні дані (номер телефону та адресу електронної пошти).
 15. Пасічник, який не повідомив органи місцевого самоврядування за новим місцем розміщення пасіки про перебування пасіки, бере на себе всі ризики завдання шкоди або загибелі пасіки внаслідок застосування засобів захисту рослин.

16.Відповідно до ст. 13 ЗУ «Про бджільництво», з метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів, на кожну пасіку видається ветеринарно-санітарний паспорт. Форма ветеринарно-санітарного паспорта і порядок його видачі затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року № 338.
 Видача паспорта пасіки здійснюється в день звернення за заявою про видачу паспорта пасіки, що подається власником пасіки або уповноваженою ним особою в установі Держпродспоживслужби за місцем реєстрації.
 Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, в органах місцевого самоврядування. У разі припинення діяльності пасіки її власник або уповноважена ним особа протягом десяти календарних днів письмово інформує про це орган місцевого самоврядування, де зареєстровано пасіку.
 У разі надходження інформації про заплановане застосування засобів захисту рослин на адміністративній території органу місцевого самоврядування, вказані органи самоврядування протягом чотирьох робочих годин повідомляють про це власників пасік та/або уповноважених ним осіб, зареєстрованих і таких, що прибули на кочівлю на їх територію, у встановленому законодавством порядку.


 Навесні посадовими особами (лікарем ветеринарної медицини певної зони обслуговування) здійснюються ветеринарно-санітарні заходи та щорічний весняний облік пасік, який проводиться до 15 травня поточного року, результати яких вносяться в додаток до паспорта пасіки посадовою особою.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора