Селищенська громада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Вимоги щодо охорони електричних мереж та умов виконання робіт в межах охоронних зон електричних мереж

Дата: 20.03.2023 08:50
Кількість переглядів: 117

 

Вимоги

щодо охорони електричних мереж та умов виконання робіт в межах охоронних зон електричних мереж

 

Правилами охорони електричних мереж (Правилами), затвердженими Постановою Кабінету міністрів України від 27 грудня 2022р. № 1455, з метою забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму встановлені вимоги щодо охорони об’єктів та обмеження щодо використання земельних ділянок в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі.

Охоронні зони електричних мереж встановлюються уздовж повітряних ліній електропередачі-у вигляді земельної ділянки та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх невідхильного положення на таку відстань по горизонталі:

                   2 метрів        -   до  1 кВ            25 метрів        -   150, 220 кВ

                 10 метрів        -   3-20 кВ            30 метрів        -   330, 400, 500 кВ

                 15 метрів        -   35 кВ                40 метрів        -   750 кВ.

                 20 метрів        -   110 кВ

 

У межах охоронних зонах повітряних ліній електропередачі ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

 • складати сміття, здійснювати підпал стерні, очерету та бур’яну;

 • запускати безпілотні літальні апарати (крім випадків використання їх для забезпечення експлуатації та охорони електричних мереж), повітряні кулі;

 • будувати житлові будинки, будинки громадського призначення;

 • розміщувати споруди іншого призначення на меншій відстані від елементів електричних мереж, ніж встановлена нормами;

 • складати будь які матеріали, розпалювати вогнища, влаштовувати звалища;

 • саджати дерева, крім кущів та саджанців з висотою перспективного росту не більше двох метрів;

 • розташовувати автозаправні станції або сховище пально-мастильних матеріалів;

 • влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;

 • запускати спортивні моделі літальних апаратів та повітряні змії; 

 • відсипати ґрунт, влаштовувати водосховища, ставки та інші водні споруди;

 • влаштовувати зупинки та стоянки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище.

 

Власникам і користувачам земельних ділянок, фізичним та юридичним особам у межах спеціальних зон об'єктів енергетики без письмової згоди підприємств енергетики, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника забороняється виконувати земляні, будівельні та інші роботи, що можуть призвести до порушення безаварійного функціонування об'єктів електричних мереж.

У разі виявлення обірваних або провислих проводів повітряних ліній електропередачі, повалених або наближених до проводів дерев, пошкоджених кабелів та інших пошкоджених елементів електричних мереж необхідно не пізніше однієї години з моменту виявлення повідомити про це власника електричних мереж або місцевий орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, Національну поліцію.

 Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго» (далі – НЕК «Укренерго»), як оператор системи передачі, забезпечує операційну безпеку об’єднаної енергетичної системи України (далі - ОЕС України) а саме спроможність електричних станцій, системи передачіта системи розподілу функціонувати в нормальному режимі.

ОЕС України це сукупність об’єктів критичної інфраструктури та систем державного значення, які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам. Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 року, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, введений в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року.     В зв’язку з чим, військовим командуванням України разом із органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами запроваджені та здійснюються передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

    Внаслідок бойових дій (артилерійських, авіаційних та ракетних обстрілів) з 24 лютого 2022 року в магістральних та міждержавних електричних мережах сталися масові відключення та пошкодження електроустановок об’єктів та електричних мереж напругою 220 – 750 кВ. Забезпечення споживачів України електричною енергією здійснюється в складних умовах воєнного часу.      Додаткових ускладнень в роботі ОЕС України завдають відключення повітряних ліній електропередачі (далі - ПЛ) пов’язані з низовими пожежами, які спричинені підпалами з боку населення: стерні, очерету та сухостою. Це призводить до порушень в роботі мережі та загрожує тривалими відключеннями об’єктів критичної інфраструктури.

   В зв’язку з вищевикладеним, вжити заходів щодо запобігання подібних інцидентів на території підпорядкованого регіону району (громади), які несуть загрозу об’єктам критичної інфраструктури та недопущення несанкціонованого втручання в функціонування об’єктів критичної інфраструктури.

    Наголошуємо на посиленні контролю за пожежною безпекою в охоронних зонах ПЛ та роботі з населенням щодо дотримання вимог охорони електричних мереж та умов виконання робіт в межах охоронних зон електричних мереж .

  Додатково проінформувати населення через місцеві засоби масової інформації щодо неприпустимості розкладення вогнищ та спалювання стерні, очерету та сухостою в зонах проходження ПЛ всіх класів напруги.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора