Селищенська громада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Закон України № 2120: зміни для ФОПів – «єдинників» 1 та 2 груп

Дата: 07.04.2022 16:13
Кількість переглядів: 177

 

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що 17.03.2022 набрав чинності Закон України від 15 березня 2022 року № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» (Закон України № 2120).

Закон України № 2120 визначає особливості адміністрування податків і зборів з метою підтримки громадян та бізнесу на період дії правового режиму воєнного стану.

Так, внесено зміни, зокрема до Податкового кодексу України (далі – ПКУ),

відповідно до яких, фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) – платники єдиного податку 1-ї та 2-ї груп з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України мають право не сплачувати єдиний податок.

Отже, для таких платників сплата єдиного податку на час воєнного стану є добровільною.

Тому, ФОПами – «єдинниками» 1-ї та 2- ї груп податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця не заповнюється за період, в якому під час застосування особливостей в оподаткуванні на період дії воєнного стану єдиний податок не сплачувався (п.п. 9.1 п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Звертаємо увагу,  змінами, внесеними Законом України № 2120 до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон України № 2464), зокрема для ФОПів – платників єдиного податку, визначено наступне.

З 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, зокрема, ФОПи, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за себе.

При цьому, такими особами розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації не заповнюється за період, в якому єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався (п. 919 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2464).

Законом України № 2464 також встановлено, що під час періоду мобілізації, визначеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію», роботодавці – платники єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування, зокрема ФОПи – платники єдиного податку 2-ї групи, мають право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України.

Суми єдиного внеску, нараховані та не сплачені такими роботодавцями, сплачуються за рахунок державного бюджету (п. 920 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2464).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора