Селищенська громада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ГУ ДСНС України у Черкаській області ПОПЕРЕДЖАЄ

Дата: 31.12.2021 09:04
Кількість переглядів: 457

Фото без опису

 

Одним із головних атрибутів Новорічних та Різдвяних свят є прикрашена ялинка. Водночас, недотримання елементарних вимог безпеки при її встановленні є причиною виникнення надзвичайних подій, зокрема пожеж під час святкування Нового року. Саме тому громадяни повинні дотримуватися правил під час встановлення ялинки.

Готуючись до новорічних свят, пам’ятайте про такі правила встановлення новорічної ялинки:

  • Ялинка має розміщуватися мінімум за один метрвід стін і стелі та подалі від обігрівальних приладів, тому купуйте ялинку оптимального розміру для вашої оселі.
  • Обов’язково поставте дерево на стійку основу(спеціальну підставку, у діжку з піском) і з таким розрахунком, щоб не ускладнювався вихід із приміщення.
  • Зважте на те, що ялинки дуже добре горять. При цьому, штучні зелені красуні ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й “розтікаються”.
  • Обираючи штучну ялинку, варто віддати перевагу тим, які мають протипожежне просочення(ця інформація вказується на упаковці).
  • Щоб ялинка не впала, вона повинна бути правильно зібрана і надійно встановлена, а іграшки рівномірно на ній розподілені.
  • Будьте обережні зі свічками та бенгальськими вогнями, не користуйтеся ними біля ялинки, особливо якщо поруч є “сніг” з вати чи паперові іграшки.

У кімнаті, де стоїть ялинка, маленькі діти і домашні тварини повинні перебувати тільки під наглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще прикрасити легкими прикрасами, що не б’ються (бантами, шишками, кульками з пластику).

Слід дотримуватися й правил електробезпеки. Не використовуйте несправні й не сертифіковані електричні гірлянди. При виявленні несправностей (нагрівання дротів, миготіння лампочок, іскріння), негайно вимкніть гірлянду.

ПРИ ПОЖЕЖІ, НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ НЕОБХІДНО:

– зателефонувати в пожежну охорону за телефоном «101»;

– повідомити працівників закладу про пожежу;

– вимкнути електроживлення;

– не допускаючи паніки організувати евакуацію дітей та працівників закладу з приміщення;

– почати гасіння пожежі первинними засобами пожежегасіння (вогнегасники, вода, пісок та ін.).

Отже, основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні Новорічної ялинки нескладні й не вимагають особливих матеріальних витрат. Але суворе їх дотримання дозволить не затьмарити веселе Новорічне свято, уникнути всіляких неприємностей, пов’язаних із пожежею.

Фото без опису

ОБЕРЕЖНО, ТОНКИЙ ЛІД

З початку року у Черкаській області зареєстровано 110 пригод на воднихоб’єктах, внаслідок яких 67 осіб загинуло (з них 5 дітей) та 50 осіб врятовано (з них 6 дітей).

Аби уникнути трагічних випадків і прикрих ситуацій на льоду, Звенигородське управління ГУ ДСНС України  у Черкаській області застерігає мешканців району від виходу на тонку кригу та нагадує правила поводження на зимових водоймах:

– Не можна виходити на тонкий лід! Найбільш небезпечна крига – перша та остання.

– Не можна  самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих.

– Безпечна товщина льоду для однієї людини – не менше 7 см, для групи людей – 15 см, для масового катання на ковзанах – не менше 25 см.

– Міцний лід має синюватий або зеленкуватий відтінок, а слабший – білий або жовтуватий.

– Тонкий лід трапляється біля берегів, заростей очерету та під снігом.

– Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею 2-3 рази в одне і те саме місце якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг. Якщо лід недостатньо міцний, потрібно зупинитись і повертатися назад своїми слідами (там міцність льоду вже перевірена).

– При переході замерзлої водойми необхідно користуватися прокладеними стежками. Під час групового переходу льодом необхідно йти на відстані 5-6 м один від одного й уважно стежити за тим, хто іде попереду.

– Під час підльодного вилову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 4-5 м.

– Кожен рибалка повинен мати з собою міцну мотузку 12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, а також тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.

 Бережіть себе і своїх дітей, не наражайте себе зайвий раз на небезпеку!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора