Селищенська громада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Шановні власники земельних паїв !

Дата: 09.12.2021 09:01
Кількість переглядів: 405

Фото без опису

Шановні власники земельних паїв !

        Якщо ви це прочитаєте і виконаєте ,то у Вас появиться шанс не втратити 1 січня 2023 року своє право на свої ж ділянки.

До 1 січня 2023 року всі власники або спадкоємці паїв повинні оформити право власності на свої ділянки.

      Ця вимога обумовлена статтею 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

У законі йдеться, що якщо власник паю чи його спадкоємець не оформить право власності на земельну ділянку до 1 січня 2023 року, то буде вважатися, що він відмовився від отримання земельної ділянки.

  Земля без власника буде вважатися невитребуваною. Такі ділянки будуть визнані безхазяйними і передадуться в комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані.

       Як оформити право власності на пай:

Зареєструвати право власності можна у нотаріуса або через місцевий центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який приймає документи для держреєстрації речових прав на нерухоме майно. Нагадаємо, що до 2013 року право власності на землю підтверджувалося державним актом на право власності на земельну ділянку з місцевого органу Держкомзему.

Сьогодні потрібно внести інформацію про ділянку в держгеокадастр!

     Як це зробити?

 Необхідно звернутись до землевпорядної організації, яка виготовить необхідну документацію землеустрою та внесе відомості по Вашу земельну ділянку до Державного земельного кадастру в результаті чого Ви отримаєте Витяг з ДЗК з присвоєним кадастровим номером.

Далі;

1. Зайти в ЦНАП або нотаріуса, який займається реєстрацією прав на нерухоме майно.

2. Сплатити адміністративний збір в ЦНАП. Або збір і послуги нотаріуса.

3. Підготувати необхідні документи:

• Оригінал і копію паспорта та ідентифікаційного номера.

• Квитанцію про оплату арбітражного збору (0,1 розміру мінімальної заробітної плати, в 2021 році — це 227 грн.).

• Витяг з Державного земельного кадастру.

• Документ, який є підставою виникнення права на ділянку. Це може бути договір купівлі-продажу або дарування, свідоцтво на спадщину, рішення суду або інший документ.

  Всі ці документи ви відносите в ЦНАП або нотаріуса. Держреєстратор або нотаріус дають вам на підпис заяву про реєстрацію прав. Ця заява друкується держреєстратором або нотаріусом і підписується вами на місці.

     Далі воно розглядається не більше 5 робочих днів. Після цього ваше право повинно бути зареєстровано, а рішення про реєстрацію розміщено на сайті Міністерства юстиції.

     Після того, як право власності внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ви стаєте власником земельної ділянки. Інформаційну виписку про право власності з Держреєстру речових прав можна отримати, при необхідності, самостійно через Кабінет електронних сервісів Мін’юсту .

Не дякуйте 

А думайте

 

 

 

Про зміни до Конституції України в частині децентралізації влади

Спільне ком’юніке

Завершено півторарічний цикл позапарламентських публічних консультацій щодо змін до Конституції України в частині децентралізації за участі представників органів місцевого самоврядування та їхніх всеукраїнських асоціацій: Асоціації міст України, Української асоціації районних та обласних рад, Всеукраїнської асоціації громад, Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад, а також представників Офісу Президента України, Міністерства розвитку громад і територій України і Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Під час цих консультацій відбувся національний тур регіонами України, в якому взяли участь 1088 делегатів від асоціацій місцевого самоврядування та територіальних органів виконавчої влади, представників громадськості і європейських проєктів міжнародної технічної підтримки, після чого було проведено 35 раундів перемовин із представниками всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування.

Перемовини з представниками всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування відбувались у закритому режимі з незалежною фасилітацією для того, щоб сформувати простір довіри і партнерства та забезпечити свободу висловлювань. 

Зазначені перемовини також були доповнені публічними онлайн-обговореннями неконсенсусних питань із залученням профільних експертів.

Сторони консультацій засвідчують, що кожен з учасників мав змогу донести свою позицію щодо бачення необхідних змін. Кожну з таких позицій уважно вивчали й обговорювали. До аналізу були залучені спеціалісти з питань місцевого самоврядування країн Євросоюзу, вони взяли участь в експертних подіях загальною тривалістю 10 годин.

Консультації були спрямовані на пошук консенсусних формулювань для кожної норми Конституції, проте залишились питання, консенсус у яких не було знайдено — такі питання потребують ухвалення рішень на наступних етапах доопрацювання тексту. Водночас, за спільною домовленістю, сторони консультацій і далі будуть в конструктивному форматі публічно відстоювати свої позиції з питань, які не стали консенсусними, або якщо норми, визнані консенсусними, буде запропоновано переглянути. Також учасники консультацій будуть мати можливість доносити свою позицію на всіх наступних етапах доопрацювання тексту змін до Конституції України в частині децентралізації.

Сторони консультацій засвідчують, що консультації відбулись в атмосфері взаємної поваги, і закликають всіх учасників подальших процесів до конструктивного ставлення до результатів цих консультацій.

Сторони консультацій засвідчують своє незмінне прагнення докласти всіх можливих зусиль до повноцінної реалізації принципів Європейської хартії місцевого самоврядування в Конституції України і закликають до цього всіх, від кого залежить подальше просування проєкту.

 

Офіс Президента України

Комітет організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

Міністерство розвитку громад та територій

Асоціація міст України

Українська асоціація районних та обласних рад

Всеукраїнська асоціація громад

Всеукраїнська асоціація об’єднаних територіальних громад

 

Зміни до Конституції України в частині децентралізації влади

 


« повернутися

Код для вставки на сайт