«Повен курс вакцинації дає максимальний захист», – Лариса Кошова про епідситуацію в області

Дата: 03.12.2021 08:09

Пресслужба ОДА

Повністю завершити курс вакцинації закликала черкащан заступниця очільника області Лариса Кошова. Тільки два щеплення дають належний рівень захисту від COVID-19. На цьомунаголосила посадовиця під час онлайн-брифінгу в ОДА.

Натепер в області вакцинувалися майже 825 тисяч областян. З них повний курс отримали майже 379 тисяч осіб.

– Лише одна доза вакцини не дає повноцінного захисту від тяжкого перебігу COVID-19, госпіталізації чи смерті, – наголосила Лариса Кошова. – Тож важливо повністю завершити курс вакцинації. Крім того, з 6 грудня набувають чинності зміни до Постанови Кабміну щодо карантинних обмежень. За ними, термін дії «жовтого» ковід-сертифікату обмежують до 30-ти днів. Водночас навіть з переходом у «жовту» карантинну зону для безпроблемного щоденного життя та роботи буде необхідний саме ковід-сертифікат, що засвідчує повний курс вакцинації.

Водночас вона відзначила, що в області доступні всі сертифіковані в Україні вакцини. Та нагадала, що, згідно з рекомендаціями МОЗу, під час щеплення їх дозволено комбінувати. Зокрема:

• 1-ша доза – AstraZeneca + 2-га доза Moderna або Comirnaty (ревакцинація через 28 днів);
  • 1-ша доза – Comirnaty чи Moderna + 2-га доза Moderna або Comirnaty (ревакцинація через 28 днів).

Крім цього, варто знати: усі вакцини AstraZeneca різних виробників є взаємозамінними. Це такі вакцини як: Covishield, AstraZeneca-SKBio та Vaxzevria.