Селищенська громада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Цьогоріч понад 6800 безробітних знайшли роботу в аграрному секторі 

Дата: 18.11.2021 09:11
Кількість переглядів: 434

v

Цьогоріч понад 6800 безробітних знайшли роботу в аграрному секторі 

Пресслужба ОДА

Фото без опису

Сьогодні можна зустріти людей, які асоціюють роботу в агросекторі зі старою технікою, низькими зарплатами та відсутністю кар’єрного зростання. Такі уявлення застарілі. І підтвердженням цього є успішна діяльність роботодавців-аграріїв Черкащини.

По багатьом позиціям, агросфера — флагман в оплаті праці. У 2021 році середня заробітна плата серед вакансій, які надходили до Черкаської обласної служби зайнятості сягала 8706 гривень. І навіть якщо порівнювати докарантинний ринок праці області у 2019 році, то і нині рівень оплати праці в цій галузі залишається на досить високому рівні.

Зарплата спеціаліста залежить, у першу чергу, від займаної посади. У сезон польових робіт механізатори та водії можуть заробляти більше. Все залежить від рівня їхньої продуктивності. Досвід, освіта, а також професійні навички також відіграють надзвичайно важливу роль.

Стан сільського ринку праці має свої особливості.
Зокрема, робота у сфері сільського господарства зазвичай носить сезонний характер, відповідно і трудитися доводиться за різних погодніх умов. Також всі ми спостерігаємо за тим, що сучасна техніка спроможна виконувати ті види робіт, які раніше виконували робітники. Клопоту може  завдати і віддаленість самого місця роботи від населеного пункту.

«Пом’якшити ці проблеми можливо  лише за умови створення нових робочих місць, які б забезпечували постійну зайнятість селян, залучення інвестицій для будівництва переробних потужностей в межах територіальних громад та розвитку тваринництва. Земля повинна розглядатись не тільки як засіб отримання доходу шляхом вирощування сільгосппродукції, але і як об’єкт прикладання праці, тих хто на ній живе. Тому ті, хто обирає роботу у цій галузі, усвідомлюють всі можливі труднощі з якими доведеться зіткнутися. Здебільшого, у цю сферу йдуть працювати люди у віці від 40 до 54 років. Цього року серед 8240 заявлених вакансій галузі сільського господарства, понад 6800 наших клієнтів знайшли для себе перспективні пропозиції та влаштувалися на роботу. Кар’єрні радники підбирають роботу з урахуванням доступності транспортного обслуговування. Водночас можна обрати якісні вакансії, де роботодавець пропонує підвіз до місця роботи, або ж надає тимчасове житло. Лідером серед таких працедавців є ПРАТ «Миронівська птахофабрика»», – коментує директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Зі слів очільника обласної служби зайнятості, для тих роботодавців, які створюють нові робочі місця, пропонується компенсація частини витрат на сплату єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних згідно вимог законодавства. Варто відмітити, що у 2021 році на Черкащині з’явилося 530 нових робочих місць у цій галузі.

Не слід забувати й про те, що зазвичай після закінчення збору урожаю, до служби зайнятості звертається значна кількість людей, яких роботодавці звільняють. У такі періоди організовується тимчасова зайнятість населення. Найбільш затребувані – підсобні робітники. За 10 місяців 2021 року в тимчасових роботах взяли участь 2359 осіб, з них 1476 осіб працювали у сільському, лісовому та рибному господарствах (62,5%).

Робота у цій сфері досить тісно пов’язана з географією розташування підприємства, фермерства чи угідь. Із загальної кількості затребуваних професій сільського господарства на Черкащині, значним попитом користуються: оператори машинного доїння, тваринники, плодоовочівники, птахівники та трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора