Селищенська громада
Черкаська область, Звенигородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Головне Управління ДПС України інформує

Дата: 26.05.2021 13:54
Кількість переглядів: 573

                                Шановний платник податків!

 

     Головне управління ДПС в Черкаській області нагадує, що згідно п.63.3

Податкового кодексу України та п.8.1. розділу VIII Порядку обліку платників

податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України

від 09.12.2011 №1588, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300 (далі - Порядок №1588) платники податків зобов’язані повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі  органи за основним місцем обліку.

 

     Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з

оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – Повідомлення за формою №20-ОПП) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

 

     Звертаємо Вашу увагу, що порядок заповнення Повідомлення за формою №20-ОПП наведено в Пам’ятці до додатку №10 Порядку №1588 за посиланням електронні форми документів (http://tax.gov.ua/ elekronni_formi_dokumentiv/).

 

     Більшість помилок, які виникають при поданні Повідомлення за формою №20-ОПП стосуються заповнення граф: 5 - «Ідентифікатор об'єкта оподаткування» та 6 – 7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування». Так, графа 6 заповнюється відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою, що розміщений на офіційному вебпорталі Державної служби статистики України.

 

     Також інформуємо платників податків, що в приватній частині Електронного кабінету платника надано можливість заповнення Повідомлення за ф. №20-ОПП (ідентифікатор форми J/F1312002) та подачі його в електронному вигляді після накладення електронно цифрового підпису. Дана процедура скорочує термін взяття об’єкта на податковий облік.

 

     Так, при подачі Повідомлення за ф. №20-ОПП через електронний кабінет протягом першої години ви отримуєте першу квитанцію щодо отримання даного повідомлення, протягом наступної години (але не пізніше наступного дня після отримання повідомлення за формою №20-ОПП засобами електронного зв'язку в електронній формі) ви отримуєте другу квитанцію щодо обробки відомостей в Єдиному банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб ДПС, в якій зазначено, що об’єкт взято на податковий облік, або зазначено код помилки з її описом.

 

     Платники податків можуть переглянути інформацію про об’єкти оподаткування та контролюючі органи, у яких платник податків перебуває на обліку за неосновним місцем обліку, в приватній частині Електронного кабінету.

 

     Враховуючи вищезазначене, пропонуємо платникам податків перевірити наявність відомостей про об’єкти оподаткування в приватній частині Електронного кабінету та в разі їх відсутності забезпечити подачу Повідомлення за формою №20-ОПП.

 

 

          Звертаємо увагу платників податків!

 

     За неподання Повідомлення за формою № 20-ОПП накладається штраф на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн., на юридичних осіб, – 1020 грн.

 

     За повторне порушення протягом року накладається штраф на самозайнятих осіб у розмірі 680 грн., на юридичних осіб, – 2040 грн (п. 117.1 ПКУ).

 

     Роз’яснення щодо подачі Повідомлення за ф.№20-ОПП надано на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 116.11).

 

 

     З повагою, побажанням успіхів та надією на взаєморозуміння!

 

ГУ ДПС у Черкаській області

 

                                


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора