Повернувся на Батьківщину через 80 років.

Дата: 08.05.2021 10:23

Повернувся на Батьківщину через 80 років.

7 травня 2021 року у селі Вільхівчик відбулось урочисте перепоховання  рештків офіцера Другої світової війни Якименка Степана Яковича, який народився в 1919 році. В роки війни був командиром взводу 629 СП 134 СД, потім, у грудні 1941 року, пропав безвісти . В травні 2020 року його рештки знайдені пошуковою групою "Долг" міста Вязьма, Смоленської області.Особистість було встановлено по знаку, так званим «Смертним медальйоном», який вставлявся у капсулу і солдат її постійно носив при собі.

Бійця виявили  пошуковці в Росії на місці проведення оборонної операції «В’яземський котел»,під час якої за радянськими даними в полон потратило близько 688 тисяч радянських бійців та командирів, з оточення вдалося вирватися лише близько 85 тисячам чоловіків.

У пам'ять про полегловго офіцера було проведено урочистий молебень. Віддати останню шану  зібрались родичі,небайдужі земляки та керівництво Селищенської громади

Згадаймо полеглих героїв 9 травня. Їхні очі, їхні біографії… Віддаймо їм останню шану…

Поки ми пам’ятаємо – герої не вмирають.